2018 első félévének programjai

Kedves Tagtársunk, Barátunk!

Ezúton szeretnénk Önt tájékoztatni a Magyar Kastélyok és Kúriák Egyesület 2018. első félévében megrendezésre kerülő programjairól:

1.) 2018. március 30–31. (csütörtök-péntek)

Az Egyesület látogatása az Omaszta-kúriában, a Kisnemesi Otthonok 17. Országos Találkozóján
Békéscsaba, Csabagyöngye Kulturális Központ Munkácsy Emlékház (5600 Békéscsaba, Gyulai út 5.)

„Műemléksorsok nyomában”
Kisnemesi Otthonok 17. Országos Találkozója
2018. március 22-23.
Csabagyöngye Kulturális Központ Munkácsy Emlékház
Békéscsaba, Gyulai út 5.

Programtervezet

Március 22. csütörtök előadások:

14.00 Köszöntők
Herczeg Tamás, a Békéscsabai Tavaszi Fesztivál igazgatója, tanácsnok
Békéscsaba Megyei Jogú Város
Fajzi Tamás a Békés Megyei Építészeti Kamara elnöke.

14.30 Dr. Virág Zsolt a Nemzeti Kastély- és Várprogram végrehajtásáért felelős miniszteri biztos: A Magyar Kastélyprogramokról.

15.00 Szelekovszky László környezet- és természetvédelmi szakember: A Kastélyok és kúriák Békés megyében című kötet új kiadásának bemutatója (árusítása)

15.30 Lechner Judit múzeumpedagógus: Munkácsy és Rippl-Rónai kapcsolata. A Rippl-Rónai-villa Kaposváron.

16.00 Kávészünet

16.30 Bugár-Mészáros Károly építész, Rados Jenő-emlékérmes építészettörténész: Szecessziós villa bemutató a budapesti Andrássy út 101-ből.

17.30 Paszternák István régész, műemléki szakértő: A Heves városi Radics-kúria 2017-es kutatásáról.

18.00 Kis Béla építészmérnök: A békéscsabai Molnárház története.

18.30 Séta

18.45 Az Evangélikus Nagytemplom felújításának megtekintése Kutyej Pál Gábor igazgató lelkésszel.

20.00 Vacsora a Molnárházban csabai finomságokból.

Az előadásokon a részvétel ingyenes. Építészeknek mindkét napért kreditpont igényelhető.

Március 23. péntek 8.00 kirándulás busszal

Zsáka Rhédey-kastély Mocsnik Tamás vezetésével
Bakonszegen a Bessenyei György Emlékmúzeum és a Nadányi-Miskolczy udvarház és kiállítóhely felújítását Gara Péter polgármester úr mutatja be.
Nagyrábén a Mezőgazdasági Hagyományok Gyűjteményét Ványai Gusztáv ismerteti, majd 5 féle pálinka kóstolója és ebéd zárja a látogatást. (öreg lebbencs, savanyúság, ásványvíz)

Idegenvezető: Szelekovszky László.
Részvételi díj: 5500 Ft, jelentkezés személyesen befizetéssel a Munkácsy Emlékházban.
Bejelentkezés: telefonon 66/442 080, e-mail: munkacsyhaz@internet-x.hu

2.) 2018. április 28. (szombat)

Kirándulás a Dunakanyarba
Program: utazás egyénileg, találkozás a helyszínen 10 órakor
Zebegény – Dőry-kastély - Visegrád – Fellegvár, Alsóvár, Királyi Palota

3.) 2018. május 5. (szombat)

Kirándulás Szabolcs-Szatmár-Bereg megyébe
Program: utazás egyénileg, találkozás a helyszínen 10 órakor
Európai Uniós pályázatok révén felújított kastélyok, kúriák, látogatóközpontok megtekintése

Baktalórántháza – Degenfeld-kastély - Kállósemjén – Kállay-kúria - Cégénydányád – Kende-kúria

A program megrendezése előtt az Egyesület levelezőlistáján Tagtársaink részére eljuttatjuk a program részletes leírását is.

Az éves tagdíj befizetése aktuálissá vált, így itt küldjük egyesületünk bankszámla számát, hogy a tagdíjakat könnyebben lehessen utalni: Magyar Kastélyok és Kúriák Egyesület, 11705008-20443102-00000000 OTP

Emlékeztetőül: közgyűlési döntés szerint a tagdíj egyéni tag esetében 4000 Ft/év, cégek, intézmények tagsága esetében 12.000 Ft/év.