2017 első félévének programjai

Kedves Tagtársunk, Barátunk!

Ezúton szeretnénk Önt tájékoztatni a Magyar Kastélyok és Kúriák Egyesület 2017. első félévében megrendezésre kerülő programjairól:

1.) 2017. március 30–31. (csütörtök-péntek)

Az Egyesület látogatása az Omaszta-kúriában,
a Kisnemesi Otthonok 16. Országos Találkozóján
Békéscsaba, Csabagyöngye Kulturális Központ Munkácsy Emlékház
(5600 Békéscsaba, Gyulai út 5.)

„Műemléksorsok nyomában”

Március 30. csütörtök: előadások

14.00 Köszöntőt mond és a város műemlékeket is érintő felújítási terveiről beszél Szente Béla a Csabagyöngye Kulturális Központ igazgatója

14.30 Az Andrássy-kastély felújítása és kiállításai Tiszadobon. Előadás a Budavári Ingatlanfejlesztő és Üzemellátó Nonprofit Kft. képviselőjétől. A békéscsabai Vasútállomás felújításáról.

15.00  A 19. századi állomásépület munkálatairól B. Terbe Erzsébet, a Mérték Építészeti Stúdió tervezője számol be.

15.30 A felvételi épület megújulását Bánszky Szabolcs a Mata-Dór Architektúra Tervező Műhely építésze mutatja be.

16.00 Az állomás előtti térről a Garten Studio képviseletében Szloszjár György, tájépítész, vezető tervező tart előadást.

16.30 Kávészünet

17.00 „Mesél a kastély” a Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont hétköznapjairól Dombi Ildikó, ügyvezető igazgató nyújt ízelítőt.

17.30 Békéscsaba védett természeti értékeit Kertész Éva, botanikus tárja elénk.

18.00 Zenei élet a kisnemesi otthonokban és Hollósi Kornélia énekesnő élete címmel Gellért Mária, ny. zenei könyvtáros tart előadást. Közreműködnek Gábriel Erika énekművész és Gál Csaba zongoraművész.

19.00 Csabai finomságok kóstolója a pincében.

Költségek 30-án: az előadások ingyenesen meghallgathatók, vacsora: 1500 Ft.
Szállás kérhető: a Jókai Kollégiumban 2400 Ft/fő, reggeli nélkül.
Fenyves Wellness Hotel, (Békéscsaba, Ifjúsági tábor 1701) 1 ágyas 10.500 2 ágyas 12.800 Ft reggelivel
Építészeknek mindkét napra kreditpontokat ad a kamara.

Március 31. péntek: kirándulás busszal

8.00 indulás az emlékháztól Békéscsaba Vasútállomásának megtekintésére Botyánszki Jánossal, a MÁV Zrt. forgalomirányítás vezetőjével.

10.00 Az Erkel Ferenc Emlékház megtekintése Gyulán.

11.00 A Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont kiállításának bejárása.

14.00 Ebéd és a Körös-Maros Alapítvány által működtetett Gyulavári Almásy-kastély újdonságainak megismerése Oroszné Árgyelán Ilona vezetővel.

16.00 Visszaérkezés Békéscsabára.

Költségek: utazás busszal  1500 Ft, belépődíjak 1500 Ft, ebéd (húsos vagy vega) 1300 Ft/ fő
Bejelentkezés: telefonon 66/442 080, e-mail: munkacsyhaz@internet-x.hu

2.) 2017. április 22. (szombat)

Kirándulás Somogy megyébe

Program: utazás egyénileg, találkozás a helyszínen 10 órakor

Baté – Gaál-kastély

Zala – Zichy-kúria, Zichy Mihály Emlékház

3.) 2017. május 6. (szombat)

Kirándulás Gyulára

Program: utazás egyénileg, találkozás a helyszínen 11 órakor

Harruckern–Wenckheim–Almásy-kastély Látogatóközpont (www.gyulaikastely.hu), Vár, Ladics-ház, Százéves Cukrászda

A program megrendezése előtt az Egyesület levelezőlistáján Tagtársaink részére eljuttatjuk a program részletes leírását is.

Budapest, 2017. február 2.
Üdvözlettel: Szebényi Lukrécia sk. - elnök